Zaznacz stronę

Jak wytresować psa, żeby mieć Super Psa

Informacje i techniki, które poznasz stosuje się do wszystkich ras psów , niezależnie od wieku psa.

Zaoszczędź setki złotych i naucz swojego psa dużo więcej, niż dowiedziałbyś się na podstawowym kursie tresury psów. Nie mam nic przeciwko uczestniczeniu w nich, jednak chcąc poznać całą wiedzę zawartą w „Sekrety Super Psa” musiałbyś zapłacić około 3,000 złotych, a i tak mam wątpliwości co do tego, czy wiedziałbyś wszystko to, czego tutaj się dowiesz.

Oszczędzisz również czas, nie tylko pieniądze. Zapoznając się z „Sekrety Super Psa” nie tracisz go na dojazd i powrót do domu. Włączasz komputer, czytnik ebooków, czy nawet telefon komórkowy i … masz wszystko czego Ci trzeba zawsze przy sobie.

jak wytresować psa

Czy wiesz dlaczego warto mieć psa?

Czy wiesz, że ludzie posiadający zwierzęta żyją statystycznie dłużej?
Czy wiesz jak wiele dobrego wnoszą do naszego życia?
Nie tylko budzą w nas pozytywne emocje, takie jak na przykład delikatność i ciepło, lecz otrzymujemy od nich również lojalność i prawdziwe oddanie, które nie zdarza się zbyt często w relacjach międzyludzkich.

Najnowsze badania amerykańskich naukowców wskazują na wiele korzyści wynikających z posiadania psa przez osoby cierpiące na choroby serca. Psy pomagają w zmniejszaniu lęku, stresu oraz ciśnienia serca. Według naukowców, u osób takich ciśnienie serca spadało średnio o 10 procent więcej jak u osób, które nie posiadały psa lub nie korzystały z pomocy „psów terapeutów”.

Coraz więcej osób cierpi na depresję związaną z pracą. Trudne warunki, ciągły stres, niepowodzenia, to wszystko wpływa potem na zachowania i problemy ze zdrowiem psychicznym.

Dotyczy to w szczególności takich grup zawodowych jak żołnierze wracający z misji. Wielu z nich cierpi na chroniczny lęk, stres i depresję. Psy okazały się być świetnymi towarzyszami, dzięki czemu spora grupa osób wraca do normalnego życia i funkcjonowania na nowo w społeczeństwie.

Dzięki obecności psa, mają oni poczucie obowiązku związanego z karmieniem czy wyjściem na codzienny spacer. Pomaga to zdecydowanie w powrocie do normalnego zdrowia i chęci dalszego działania.

Posiadanie psa to spora odpowiedzialność. Codziennie musimy zadbać o karmę, wyprowadzenie na spacer, zabawę. Obowiązki nie muszą być traktowane jako nieprzyjemne rzeczy, które musimy wykonać.

jak wytresować psa

Okazuje się, że posiadanie psa to doskonały motywator do działania. Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy zacząć biegać lub ćwiczyć. Wstając w weekend o 6 rano pewnie niewiele osób ma w sobie na tyle motywacji aby samemu wykonywać wcześniejsze założenia.

Posiadacze psów chcąc nie chcąc muszą wstać i wyjść na spacer. Odnosimy w ten sposób obopólne korzyści – pies wychodzi na spacer aby się wyszaleć, a My możemy troszkę poćwiczyć.

Badania, które przeprowadzili amerykanie, mogą zwracać uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. 60% osób posiadających psy, wykonuje regularne ćwiczenia fizyczne. Dla osób nie posiadających psa, ten wskaźnik wynosi tylko 30%.

Kontakt dziecka ze zwierzęciem pomaga rozwijać umiejętności społeczne. Badania pokazały, że dzieci, które posiadały psa, wykazywały zdecydowaną poprawę w zdolnościach do kontaktu z innymi oraz dzieleniem się informacjami.

Dzieci, które nie posiadały żadnego zwierzęcia, nie wykazywały takiej poprawy.

Zwierzęta mogą bezpośrednio wpływać na ludzkie zachowania. Kontakt dziecka ze zwierzęciem może rozwijać jego zdolność do odbierania sygnałów wysyłanych przez zwierzę, co pozytywnie wpływa na rozwój interakcji pomiędzy członkami rodziny i najbliższym otoczeniem a dzieckiem.

jak wytresować psa

Jak wytresować psa samemu w domu. Skuteczne rozwiązanie problemu

Masz nowego psiaka?

Nie wiesz jak sobie z nim poradzić?

Chcesz, żeby był posłuszny i reagował na Twoje polecenia niezależnie od sytuacji?

To nie jest niemożliwe.

Dzięki poniższym wskazówkom poradzisz sobie z tresurą najbardziej psotnego pieska. Tresura psa powinna zacząć się już w dniu, w którym piesek zagościł w naszym domu. Młode szczeniaki uczą się dużo szybciej, więc po co czekać, aż będzie za późno?

Zacznij już dziś. Zanim jednak przystąpisz do tresury musisz sam się nauczyć podejścia do psa. Psy nie rodzą się z wiedzą i umiejętnością rozszyfrowywania naszych oczekiwań. Trzeba ich tego nauczyć.

Pierwsza i najważniejsza zasada jak wytresować psa

Nigdy, przenigdy nie bij swojego psa! Nie tylko jest to nie fair wobec niego (przecież się dopiero uczy różnych zachowań), ale również możesz tym psa do siebie zrazić. A pieski potrafią być pamiętliwe.

Czasem też pies – zwłaszcza taki, który Cię nie zna – może się na Ciebie rzucić i pogryźć. Psy nie biją się wzajemnie i nie rozumieją dlaczego Ty miałbyś je bić i co to w ogóle znaczy. Według nich jest to zagrożenie ich zdrowia lub życia, czują ból więc bronią się. Żadne więc bicie czy zastraszanie psa nie pomoże w jego wytrenowaniu, a może tylko odnieść odwrotny skutek.

Druga zasada jak wytresować psa

Tresura pieska powinna się odbywać w zacisznym miejscu, abyście się z pieskiem mogli skupić na tym, co robicie i czego się uczycie. Im mniej rzeczy dookoła Was rozprasza, tym lepiej.

 

Pamiętaj, żeby tresura nie trwała zbyt długo. Piesek się zniechęci. Lepiej częściej, a krócej – da to lepsze i szybsze rezultaty. Piesek będzie bardziej skupiony na tym co się dzieje szybciej się tego nauczy.

Jak wytresować psa zasada nr 3

Zwiększaj swoje wymagania wobec pieska stopniowo i powoli. Ucz pieska jednej rzeczy naraz. W ten sposób piesek się nie zagubi i będzie dokładnie wiedział czego od niego wymagasz.

Jak wytresować psa zasada nr 4

Każde zachowanie Twojego pieska jest okazją do jego tresury. Jeśli na przykład przyłapiesz pieska na gryzieniu buta, nie krzycz na niego. To dobry moment, aby nauczyć go gryźć zabawki, a nie buty. Zabierz buta i natychmiast zastąp go zabawką. Następnie pochwal go, że zajął się zabawką, a nie butem. Zamiast wyłapywania tylko tych sytuacji, kiedy Twój piesek robi coś źle pamiętaj o tym, żeby wyłapywać tez te, w których robi coś dobrze i właśnie wtedy go chwal. Nie potrwa to zbyt długo zanim piesek zorientuje się, że powinien właśnie tak się zachowywać, bo mu się to opłaca. W ten sposób i Ty i Twój piesek będziecie zadowoleni.

jak wytresować psa

Jak wytresować psa zasada nr 5

Właściciele psów często wpadają w pułapkę myślenia, że pies sam domyśli się, o co właścicielowi chodzi. A prawda jest taka, że psy przecież nie znają zasad panujących w domu i nie wiedzą co jest dobre a co złe, zwłaszcza młode szczeniaki. Wyobraź sobie całą sytuację, z perspektywy psa. Czy jeśli Ty znajdziesz się w obcym dla siebie otoczeniu nie znając zasad w nim panujących, chciałbyś, żeby Cię wszystkiego nauczono czy wszystkiego od Ciebie wymagano bez tłumaczenia?

Jak wytresować psa zasada nr 6

Nagradzaj każdy, nawet najmniejszy wysiłek Twojego psa. W ten sposób zachęcisz go do wykonywania Twoich poleceń, co w efekcie da pożądane rezultaty i piesek będzie wytresowany.

Jak wytresować psa zasada nr 7

Kieruj do pieska proste polecenia. Mów do niego trybem rozkazującym, ‚siad’, ‚waruj’, ‚chodź’. Polecenia typu „Azorku”, usiądź teraz proszę Cię’ na pewno nie zdadzą egzaminu. Tak samo zaczynaj szkolenie od prostych sztuczek stopniowo przechodząc na trudniejsze.

Jak wytresować psa zasada nr 8

Każda tresura powinna być zabawą. Zarówno dla psa jak i dla Ciebie. Wtedy piesek szybciej się nauczy różnych sztuczek oraz wykonywania poleceń. Biegajcie razem i bawcie się ucząc.

Jak wytresować psa zasada nr 9

Twoje odpowiednie nastawienie jest kluczem do sukcesu. Jeśli jesteś w złym nastroju zapomnij o tresurze. Poczekaj, aż będziesz w lepszym nastroju. Pies wyczuje Twoje negatywne wibracje i cała tresura nie będzie miała sensu.

Jak wytresować psa zasada nr 10

Bądź cierpliwy. Każdy pies jest unikalny i uczy się swoim własnym tempem, tak jak dzieci. Jedne załapią matematykę od razu, inne potrzebują więcej czasu, aby ją zrozumieć. Także cierpliwość jest tutaj bardzo potrzebna. Cały czas pamiętaj przy tym o chwaleniu psa, jeśli zrobi coś dobrze. Nie trać panowania nad sobą. Trenuj pieska częściej, a krócej, niż rzadko i długo. Wtedy uzyskasz najlepsze wyniki i nie stracisz cierpliwości oraz zainteresowania psa tak szybko.

Jak wytresować psa zasada nr 11

Bądź hojny jeśli chodzi o nagradzanie psa za dobrze wykonane polecenia. Ale jak zobaczysz, że piesek zaczyna załapywać wszystko stopniowo zmniejszaj nagrody, ale zawsze pamiętaj o pogłaskaniu psa.

Jak wytresować psa zasada nr 12

Pamiętaj też o tonie głosu. Pies to wyczuje. Mów więc do psa łagodnym głosem, będzie wiedział, że jesteś z niego zadowolony. Psy wyczuwają takie wibracje. Czują kiedy jesteś na nie zły, a kiedy nie.

jak wytresować psa

Jak wytresować psa, a może oddać go do szkółki?

Coraz popularniejsze są szkoły dla psów, z których pomocy możesz skorzystać. Psie przedszkola działają w ten sam sposób jak przedszkola dla dzieci. Dają one szanse młodym psom na wyrwanie się z domu, spotkanie innych piesków i ludzi, nauczenie się podstawowych rzeczy, a przy tym się trochę pobawić.

Jest to dobra opcja szczególnie dla zapracowanych osób lub dla tych, którzy po prostu nie potrafią sobie z psiakiem poradzić. W szkole dla psów można się nauczyć tresury i podpatrzeć jak powinna ona wyglądać. Zazwyczaj pierwsza lekcja jest indywidualna, aby trener mógł wyczuć pieska i się o nim jak najwięcej dowiedzieć. Trener wyjaśni Ci wszystkie zachowania pieska i będzie się starał znaleźć najlepsze dla Was obojga wyjście z danej sytuacji.

Piesek powinien się nauczyć przede wszystkim posłuszeństwa w przeróżnych sytuacjach. W takim miejscu pies nauczy się również ‚socjalizacji’, czyli prawidłowego zachowywania się w obecności innych psów i obcych ludzi. Sprawdź czy w Twojej okolicy nie ma podobnego miejsca i w razie potrzeby skorzystaj z usług szkoły dla psów.

Jak wytresować psa – codzienna opieka i wyjazdy

Ważne jest również – jeśli jesteś osobą często wyjeżdżającą, żeby zastanowić się w ogóle, czy posiadanie pieska ma sens. No bo przecież ktoś musi się podczas Twojej nieobecności pieskiem zająć. Możesz też zabierać go ze sobą, ale trzeba pieska nauczyć podróżować.
Zacznij naukę od zabierania pieska na krótkie wypady stopniowo zwiększając czas podróży. Pamiętaj, aby dawać pieskowi w czasie podróży czas na opuszczenie samochodu i pobieganie. Pamiętaj o świeżej wodzie. Spakuj w podróż osobną torbę dla psa. Jego ulubione zabawki, jedzenie, jakieś leki w razie potrzeby.

Jak wytresować psa – goście

Jeśli piesek jest niegrzeczny przy gościach, naucz go aby nie wchodził do pokoju, w którym przebywają zazwyczaj Twoi goście. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kłopotów z szalejącym pieskiem.

Jak wytresować psa, dzięki powtórzeniom

Pamiętaj, aby powtarzać naukę niektórych sztuczek nawet kilka razy w ciągu dnia. Ale nie raz za razem. Tylko wtedy kiedy będziecie mieli z pieskiem czas i ochotę. Pamiętaj, żeby psa do niczego nie zmuszać. Nie uzyskasz żadnych rezultatów. Staraj się raczej skupić jego uwagę na sobie. A zachęcisz go przekąskami, które piesek dostanie po wykonaniu zadania.

Wszystko co jest niezbędne do wytresowania psa możesz mieć już za chwilę. Odwiedź stronę Super Pies

Jak wytresować psa – video

 

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jak wytresować psa
  • Jak wytresowa psa
  • jak wytresować szczeniaka
  • jak tresowac psa
  • jak wytresować psa w domu