Ćwiczenia na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracji

Ćwiczenia  na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracji

Z pewnością na początek zacznij więcej czytać, jeżeli jest to dzisiaj 30 min dziennie to w następnym tygodniu niech to będzie 40 min i tak z tygodnia na tydzień zwiększaj poziom, aż osiągniesz co najmniej 2 godziny.
Ważne jest, aby czytać rano, ale nie bezpośrednio po wstaniu tylko dopiero po umyciu ząbków, toalety, wypiciu ciepłej szklanki herbaty i dopiero zabierasz się za przeczytanie najlepiej czegoś nowego i interesującego, wtedy to szybko trafia do twojej głowy.
Tak samo robisz wieczorem bezpośrednio 30 min przed snem. Umysł gdy śpisz dalej pracuje i zapamiętuje :)

 

Na poprawienie pamięci warto od czasu do czasu zająć się jakąś łamigłówką typu sudoku, puzzle, różne gry logiczne czy popularne krzyżówki.

Codzienne czytanie, uczenie się i praca tak ładują twoje myśli, że musisz codziennie wyznaczyć sobie około 30 min na odpoczynek relaksacyjny, taki jak kąpiel, słuchanie muzyki czy zwyczajny spacer.

Bardzo ważny w poprawie pamięci i zwiększeniu koncentracji jest sen. Śpij około 8 godzin dziennie. Każdy organizm jest inny i wszystko zależy od zmęczenia, ale 6 godzin to minimum.

Jakie jeszcze są ćwiczenia na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracji?

Jedną z ważniejszych ćwiczeń jest ruch fizyczny na świeżym powietrzu. Sport nie tylko jest uprawiany po ty być zdrowym, ale również by wpływał na nasze wyniki w nauce, poprawie pamięci i zwiększeniu koncentracji, więc wpuszczaj do swojego organizmu dużo świeżego powietrza. Dziennie co najmniej 20 min aktywności.ćwiczenia na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracji

Oczywiście równie ważne jest odżywianie, należy jeść dużo owoców i warzyw, ale także dobrze gdy z rana zjesz odrobinę słodyczy, polecam nutellę :)

Kolejnym krokiem na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracji jest:

Po pierwsze musisz robićjedno zadanie, nie możesz jednocześnie czytać i słuchać. Rozumiesz? Nie możesz teraz czytać tego co jest napisane i słuchać muzyki bo to jest nieefektywne i przynosi odwrotne rezultaty do zamierzonych. Jak chcesz możesz spróbować, czytaj ten tekst i rozmawiaj z kimś przez skypa, telefon, to tylko dwie czynności, zobaczysz jak mało zapamiętasz..

Po drugie kiedy zabierasz się do pracy to wykonaj tą pracę od początku do końca. Ja też wiem bo kiedyś tkwiłem w tym właśnie problemie, że zabierałem się za zrobienie czegoś i nagle do głowy przychodziły mi myśli, a sprawdzę co się dzieje na facebooku i przeglądam o jest to i to i nagle patrzę na zegarek, a tu wskazówka przesunęła się o godzinę, jak to się stało?

Tak samo jest ze sprawdzaniem poczty, gdy z kimś piszesz to czekasz na odpowiedź i co chwilę sprawdzasz pocztę, podoba ci się to, myślisz sobie,jestem ważną osobą, ktoś do mnie pisze, ale jaki jest wywoływany szok jak otwierasz pocztę, a tam nie ma ani jednej nowej wiadomości. To są właśnie pożeracze czasu, o których napiszę już niedługo w następnym artykule, opiszę dokładnie jak ich unikać, by zyskać w życiu więcej czasu, co wpłynie pozytywnie na twoją pracę, a to przełoży się na pieniądze :)

ćwiczenia na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracjiPo trzecie wyznacz sobie godziny, jeśli chcesz widzieć radość na swojej twarzy po skończonej pracy, to wyznacz sobie, że wstajesz rano i przez 3 godziny pracujesz, uczysz się, nie włączasz żadnego Facebooka, poczty, Gadu-gadu czy innych takich komunikatorów, których używasz, bo to jest po prostu uzależnienie, jeżeli nie możesz sobie z tym poradzić i musisz sprawdzić co się dzieje na fejsie czy masz nową pocztę to jesteś słabą osobą, ale pomyśl sobie tak, że pewnego pięknego dnia nie będzie działał internet, albo komputer się popsuje, albo coś innego i co ci się stanie jak nie sprawdzisz fejsa albo poczty, po prostu NIC, tak nic się nie stanie, odczytasz wiadomości za kilka godzin, czy za kilka dni i NIC się nie stanie.

W tym artykule przedstawiłem Ci ćwiczenia na poprawienie pamięci i zwiększenie koncentracji i mam nadzieje, że wykorzystasz te informacje.

Jeżeli masz z czymś problem i chcesz z tym walczyć, wygrać. Obojętnie co to jest, to napisz to w komentarzu, a ja udzielę ci na to odpowiedzi. Pamiętaj, że pierwszy krok do sukcesu to odwaga. Gdy pokonasz strach to zaczniesz żyć własnym życiem.

I na koniec cytat człowieka sukcesu, bo jeżeli jeszcze o tym nie wiesz, to uwielbiam cytaty ludzi sukcesu, a brzmi on tak:

Nie przejmuj się tym co pomyślą o tobie ludzie, oni za ciebie życia nie przeżyją!!!

Pamiętaj, że najważniejsze to zacząć działać jeszcze dzisiaj, a o tym możesz dowiedzieć się na stronie

 http://www.najlepszyczas.pl/najlepszy-czas-na-wyznaczanie-celow/

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • gry na poprawienie pamięci
 • ćwiczenia na poprawę pamięci
 • ćwiczenia na poprawę koncentracji
 • poprawa koncentracji ćwiczenia
 • gry na kompa na poprawę koncentracji
468

4 Komentarze

 1. Mimo, że większość opisanych przez Ciebie ćwiczen jest mi znane, to z przyjemnością przeczytałem ten artykuł. Każdy może sobie wybrać to co w danym momencie jest dla niego dostępne i potrzebne. Wszystkiego na raz się nie zastosuję. Chyba optymalne będzie zastosowanie tylko kilku z opisanych spsobów i obserwacja jak zwiększy się nasze zapamietywanie i koncentracja. Efekty jakie uzyskamy zweryfikują, który ze sposobów jest dla nas najwłaściwszy.

  Odpowiedz
 2. Dzięki Janie za komentarz, dzięki tobie wiem, że moja praca nie idzie na marne i osoby inteligentne mogą wykorzystać informacje zawarte w tym artykule.

  Co do ćwiczeń to powinno to być systematyczne dodawanie co kilka dni następnego, aż do osiągnięcia perfekcji. Logiczne, że ktoś kto się nie uczy i nie czyta codziennie(a powinien) będzie miał problemy początkowe i musi zacząć od jednego ćwiczenia, później dwa itd.

  Każdy może szybciej czytać i więcej zapamiętywać. Człowiek istota obdarzona mózgiem o niekończącej się pojemności pamięci, dlatego inwestuj najwięcej czasu, zdrowia, szczęścia i pieniędzy w głowę :)

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Witam:)
  Bardzo ciekawy blog,dużo wiedzy i ciekawych artykułów.Od jakiegoś czasu pracuje nad sobą krok po kroku.Przede mną długa droga ciekawego i pełnego inspiracji życia.I są tu tematy o których właśnie się uczę.Cieszę się Bardzo że trafiłam na twoją stronę:)I że dzielisz się już swoją zdobytą wiedzą z innymi początkującymi tak jak Ja.Dziekuję:)

  Odpowiedz
  • Nauka to podstawa szczęśliwego życia, dlatego nabytą już wiedzę zapisuję na blogu, żeby dużo osób mogło z niej skorzystać.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge